صبحانه همیشه یکی از محبوب‌ترین وعده غذایی ایرانیان محسوب شده و تبدیل به بهترین وعده برای انرژی و شروع یک روز خوب و خاطره انگیز گردیده. از مواد غذایی که در میز صبحانه همه ایرانیان پیدا می‌شود نان تازه، پنیر، خامه، کره، عسل، مربا، گردو، تخم‌مرغ، نیمرو، املت و… می‌باشد. به دلیل اهمیت بیش از حد صبحانه اکثر کافه و رستوران‎های تهران در منو خود سرو صبحانه را افزوده‎اند تا بتوانید یک صبحانه لذیذ و خوشمزه ایرانی را در بیرون از خانه و در محیطی بکر و به یاد ماندنی میل نمایید.
در این بخش از پونز هدف معرفی بهترین کافه و رستوران‎هایی که می‎توانید با هر میزان بودجه‎ای صبحانه‎ای خوب و با کیفیت مناسب میل نمایید.
1. کافه ریبار (موزه زمان)
چه قدر لذت‎بخش توی فضای باز یه موزه تاریخی بنشینید و صبحونه روز جمعه رو میل نمایید. هم روزتان را با یه صبحونه مفصل و با کیفیت خوب شروع کنید هم بتوانید از موزه بازدید کنید. منوی این کافه به صورت بوفه بوده و می‎توانید یه صبحونه متنوع و مفصل بخورید. فضای این موزه نسبتا بزرگ بوده و میز و صندلی‎ها به فاصله مناسب از هر قرار دارند. البته در این موزه بخش افرادی که سیگاری هستند از افراد غیر سیگاری جدا بوده و یکی دیگر از مزایای این کافه استفاده رایگان از اینترنت می‏‎باشد.
ساعت سرو صبحانه: 9 الی 13


2.کافه کارزین (کاخ نیاوران)
اگر دلتان می‏‎خواهد در فضای مجلل‌ترین کاخ تهران صبحانه میل کنید کافه کارزین انتخاب بسیار مناسبیست. از مزایای این کافه قرار گیری در فضای باز باغ و شکوه درختان سر به فلک کشیده، سرعت در آماده‎سازی سفارشات و برخورد خوب پرسنل کافه هست. فقط لازم است این نکته ذکر شود میل کردن صبحانه در این کافه مقداری گران بوده ولی به یکبار امتحان کردنش می‌ارزد.
ساعت کاری کافه: 9 الی 23


3. رستوران گردان برج میلاد
منوی صبحانه در این رستوران به صورت سلف سرویس بود ولی مقداری هزینه‎ی صبحانه بالاست. از مزایای این رستوران لذت خوردن صبحانه در بالاترین نقطه تهران با ویو 360 درجه، ممنوعیت کشیدن سیگار و منو صبحانه به صورت سرد و گرم است.
ساعت سرو صبحانه: 7 الی 10


4. رستوران اردک آبی
یکی دیگر از رستوران‎های به نام تهران، رستوران اردک آبی بوده که در این رستوران هم در ساعت مشخصی صبحانه سرو می‎گردد. در این رستوران هم صبحانه به صورت بوفه و شامل سرد و گرم می‎شود. اگر در صبح روز جمعه هوس رفتن به دربند و یا سمت تجریش را کردید رستوران اردک آبی گرینه مناسبی برای یک صبحانه با کیفیت مناسب است.
ساعت سرو صبحانه: 7 الی 11


5. رستوران راه چوبی
اگر اهل رفتن به پارک هستید و از خوردن صبحانه در فضای سبز و زیبا لذت می‏‎برید رستوران راه چوبی گزینه مناسبی برای صبحانه روز جمعه با قیمت مناسب نسبت به سایر رستوران‏های تهران است. سرو صبحانه در این رستوران به صورت بوفه بوده و می‏‎توان از هر غذایی در بوفه سرد و گرم میل نمایید.
ساعت سرو صبحانه: 8 الی 12


6. باغ موزه هنر 
یکی دیگر از بهترین انتخاب برای خوردن صبحانه در فضای باغی زیبا و تاریخی، باغ موزه هنر است. خیلی لذت بخش روز جمعه رو با میل کردن صبحونه در این باغ زیبا شروع نمایید. علاوه بر سرو صبحانه می‎توانید چند ساعتی را هم در این باغ زیبا و دلچسب بگذرانید.
ساعت سرو صبحانه: 9.30 الی 12.30

7. کافه گالری ایرانشهر
خیلی لذت‌بخش صبح جمعه رو توی ایوان باغی زیبا بنشینید و لذت خوردن صبحانه مجلل را تجربه نمایید. در این کافه چندین نوع صبحانه سرو می‏شود که صبحانه مخصوص گزینه مناسبی برای صبح زیبای زمستانی جمعه است. از مزایای این کافه سرو چای و قهوه به صورت رایگان، امکان سیگار کشیدن در فضای ایوان و امکان استفاده از اینترنت کافه وجود دارد.
ساعت کاری: 10 الی 22


8. کافه تهرون باغ نگارستان
تصور نمایید در فضای قدیمی و خاطره انگیز باغ نگارستان صبحانه روز جمعه را میل نمایید. صبحانه‎ای شامل منو سنتی ایرانی و میوه‎های فصل که در باید برای روزهای تعطیل و یا آخر هفته از قبل رزرو نمایید ولی در سایر روزها نیازی به رزرو نمی‌باشد. در این کافه زیبا می‎توانید بعد از میل صبحانه چند ساعتی را در فضای دلنشین باغ نگارستان بگذرانید.
ساعت سرو صبحانه: روز‏های تعطیل و جمعه 9.30 الی 12 و سایر روزها 10 الی 12