یکی از معروف‌ترین غذای ایرانی که مورد علاقه عموم مردم در هر جای ایران، کباب است. در واقع طعم و مزه این غذای محبوب ایرانی سبب گردیده که این غذا شناسنامه‌ای از آشپزی و ذائقه ایرانی شود. از معروف‌ترین کباب‌ها می‌توان به کباب شیشلیک، کباب چنچه، کباب کوبیده، کباب برگ، جوجه کباب، کباب بختیاری، کباب سلطانی، کباب ترش و … اشاره کرد. در تهیه هر نوع کبابی از گوشت قرمز بره و گوساله استفاده شده و این گوشت را به همراه پیاز و ادویه‌جات مزه‌دار می‌نمایند. امروزه در هر محله‌ای که بروید حداقل ۱ الی ۲ کباب‌فروشی پیدا می‌نمایید ولی تعداد بسیار کمی از این کبابی‌ها توانسته‌اند خودشان را معروف نمایند و اسمشان بر سر زبان‌ها بیفتد. اگر به سمت شمال تهران، تجریش رفتید حتما سری به کبابی‌هایش بزنید.

۱. کباب‌سرای شمرون
این کبابی در ضلع شمال شرقی میدان تجریش قرار دارد و از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را آغاز نموده و در طی این ۱۰ سال این رستوران تبدیل به محبوب‌ترین و با کیفیت‌ترین رستوران در منطقه تجریش گردیده است. از مزایای این کبابی می‌توان به وجود ساختمانی سه طبقه همراه با تراسی مشرف به میدان تجریش اشاره نمود.
ساعت کاری: ۱۱ الی ۲۴
شماره تماس: ۲۲۷۴۶۰۰۷(۰۲۱)

۲. کباب‌سرای توچال
یکی از بهترین و قدیمی‌ترین کبابی‌های تجریش کبابی توچال است که قدمتش به ۴۰ سال پیش باز می‌گردد. این کبابی در نزدیکی کبابی شمرون بوده و در ضلع شمال شرقی میدان تجریش واقع گردیده، از جمله شعارهای این کبابی جلب رضایت مشتریان با ارائه بالاترین کیفیت غذایی می‌باشد.
ساعت کاری: ۱۲ الی ۱۷ و ۱۹ الی ۲۴
شماره تماس: ۲۲۷۵۹۴۴۳(۰۲۱) – ۲۲۷۰۰۳۲۰(۰۲۱)

۳. کافه کباب هیوا 
یکی دیگر از کبابی‌های تجریش کافه کباب هیوا است البته در این رستوران فقط کباب وجود ندارد بلکه مرصع پلو با ماهیچه هم می‌توان سفارش داد. در این رستوران در بدو ورود یک نوشیدنی رایگان و نان و پنیر و سبزی برای پذیرایی ارائه می‌گردد.
ساعت کاری: ۱۱ الی ۲۳.۳۰
شماره تماس: ۲۲۲۶۶۴۴۴(۰۲۱)


۴. رستوران اردک آبی
یکی دیگر از رستوران‌های نزدیک میدان تجریش رستوران اردک آبی بوده که بسیار در بین مردم تهران معروف و مشهور است. در این رستوران علاوه بر بوفه ناهار و شام، بوفه صبحانه هم وجود دارد که می‌توانید در یک روز تعطیل برای صبحانه هم به این رستوران بروید. در این رستوران سالن VIP برای برگزاری مراسم‌های شما عزیزان در نظر گرفته است.
ساعت کاری: از ۸ الی ۲۳، روزهای تعطیل از ۷ الی ۲۳
شماره تماس: ۲۲۷۳۰۰۴۹(۰۲۱)


۵. کبابی سالار
یکی از کبابی‌های نزدیک میدان تجریش، کبابی سالار بوده که می‌توانید بعد از خرید کردن از بازار تجریش به این رستوران رفته و با میل کردن غذا اندکی استراحت نمایید.
ساعت کاری: ۱۲ الی ۱۷ 
شماره تماس: ۲۲۷۰۱۴۷۴(۰۲۱)