در شهری پر از ترافیک و دود هم میتوان باغ های زیبا و دیدنی یافت باغ هایی که هر کدام مربوط به دوران های تاریخی ایران بوده و در هر کدام افراد مشهور و سرشناس ایرانی زندگی می‌کرده‌اند البته چندین باغ هم وجود دارد که بیشتر جنبه تفریحی داشته.
اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که فرصت کافی برای مسافرت ندارید بهترین گزینه همراهی با پونز برای گشت و گذاری در این مناطق زیبا است. در هنگام بازدید از این جاذبه‌ها برای پونز هم عکس بفرستید.

1. باغ پرندگان
این باغ در منطقه لویزان واقع گردیده و حتما این منطقه را با اسم پادگانش می‌شناسید ولی علاوه بر پادگان در این منطقه پارک جنگلی وجود دارد که در درون آن باغی برای پرندگان افتتاح گردیده است. در این باغ دو دسته پرنده است نوع اول پرندگانی که نمی‌توانند پرواز نمایند و نوع دوم پرندگانی که توانایی پرواز دارند. حتما از این باغ دیدنی بازدید نمایید و عکسای زیبای خود را برای ما بفرستید.
ساعت بازدید: ۹ الی ۱۸

2. باغ هنر ایرانی
زمانی که از هیاهو و شلوغی تجریش می‌خواهید فرار کنید و به جایی دنج و دل انگیز بروید بهترین گزینه باغ هنر ایرانیست. در این بخش سعی گردیده است توضیحاتی مختصر در باب باغ هنر ایرانی ارائه گردد. این باغ پس از پیروزی انقلاب اسلامی چندین سال دست نخورده باقی مانده و حتی در آستانه تخریب هم قرار گرفت ولی با مرمت و بازسازی دوباره احیا گردیده و اکنون در فهرست زیباترین باغ‌های ایرانی قرار گرفته است. در درون باغ ۱۱ ماکت از بناهای تاریخی و دیدنی ایران که در زمان جشن‎های ۲۵۰۰ ساله ساخته شده در این باغ به معرض نمایش گذاشته شده، حتی برای بانوان عزیز ایده‌هایی اندیشیده شده که می‌توانند صنایع دستی و وسایل تزئینی شیک و زیبایی از مغازه‌های درون این باغ خریداری نمایند.
ساعت بازدید: ۹ الی ۲۱.۳۰

3. باغ موزه دکتر حسابی
این باغ که قبل از زمان فوت ایشان منزل شخصی دکتر محسوب می‌گردید، چندین سالی است که توسط فرزندشان این باغ زیبا به موزه تبدیل شده به نحوی که عموم مردم بتوانند از این مکان دیدنی بازدید نمایند. با ورود به منزل دکتر حسابی متوجه تغییراتی جالب در منزلشان می‌شوید. این خانه به نحوی طراحی گردیده که پسر کم بینایشان بتوانند به راحتی در این منزل زندگی نمایند.
ساعت بازدید: از شنبه تا پنج شنبه ۹ الی ۱۷.۴۵، جمعه‎ها ۱۴ تا به بعد

4. باغ عین الدوله
این باغ_عمارت یکی از بناهای قدیمی مربوط به دوران قاجار می‌باشد که کمتر کسی اسم این باغ زیبا را شنیده، در واقع اسم این باغ مربوط به صاحب اصلی آن است. امروزه محوطه باغ خراب گردیده و مثل قبل نیست ولی خوشبختانه خود عمارت دست نخورده پابرجاست و اکنون این بنای تاریخی در اختیار شهرداری قرار گرفته و بازدید برای عموم آزاد گردیده است.
ساعت بازدید: ۸ الی ۱۶

5. عمارت مسعودیه
این عمارت یکی از ساختمان‌های قدیمی در دوران قاجار بوده که در میدان بهارستان واقع گردیده است.
اولین کتابخانه و موزه ملی در این عمارت بوده و پس از افتتاح کتابخانه و موزه ملی تمامی وسایل این عمارت به موزه انتقال گردید و در یکی از اتاق‌های این عمارت عتیقه‌های باستانی را در معرض نمایش قرار داشته و پس از گذشت چندین سال وزارت خانه آموزش و پرورش در این باغ استقرار گردید. این روزها این عمارت تبدیل به پاتوق فرهنگی شده و برنامه‌های فرهنگی زیادی در این عمارت برگزار می‌شود.

6. باغ موزه تماشاگه زمان
این باغ موزه پذیرای نخستین موزه ساعت در ایران است. در محوطه این موزه ماکت‌هایی از انواع ساعت‌های زیبا و جذاب در این مکان یافت می‌گردد ساعت‌هایی نظیر آبی، شنی، آفتابی،سوختی و … که زمانی که به این مکان تشریف ببرید به طور کامل از نحوه کارکرد این نوع ساعت‌ها آشنا می‌شوید.
ساعت بازدید: ۹ الی ۱۶ به جز جمعه ها و ایام تعطیل

7. خانه تاریخی مقدم
این خانه مربوط به دوره قاجار بوده و در سال ۷۹ به عنوان آثار ملی ثبت گردیده است و به عنوان ارزشمندترین خانه جهان در تهران مشهور گردیده. دلیل اصلی ارزشمند بوده این منزل به خاطر وجود اشیا گران قیمت در این خانه است. حتما در اولین فرصت از این خانه زیبا و دیدنی بازدید نمایید.
ساعت بازدید: یکشنبه الی جمعه ۹ الی ۱۵.۳۰

8. باغ موزه نیاوران
این باغ در شمالی‌ترین نقطه تهران واقع گردیده که از پوشش گیاهی و فضای سبز مناسبی برخوردار می‌باشد. تمامی بناهای این باغ متعلق به قاجار و پهلوی بوده و وجود دختان کهنسال و قدیمی ابن مجموعه نشان از قدمت چند ده ساله مجموعه نیاوران است.
ساعت بازدید: در 6 ماه اول سال 8 الی 19، در شش ماه دوم سال 8 الی 17 (این مجموعه در روزهای شهادت تعطیل است)


9. باغ موزه سعدآباد
یکی دیگر از باغ موزه‌های سلطنتی و دیدنی تهران، باغ موزه سعدآباد است که در دوران پهلوی کاخ‌های این مجموعه  محل سکونت خاندان پهلوی بوده که به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی استان تهران مطرح گردیده.
ساعت بازدید: همه روزه از 9 الی 17


10. باغ ایرانیان
این بوستان در یکی از قدیمی‌ترین محله‎های تهران بنام ده ونک واقع گردیده که دارای زیبایی بسیار و وصف‌ناپدیری است. از زیبایی‎های این باغ می‌توان به درختان تنومند و گل‌های لاله در فصل بهار اشاره نمود. در وسط این باغ بنایی متعلق به مستوفی الممالک وجود دارد که هم اکنون تبدیل به کتابخانه گردیده.