اکثر افرادی که به بازار می‌روند بیشتر به دنبال خرید کردن و انتخاب جنس خوب با قیمت مناسب هستند. در این بین بهترین گزینه همان بازار است به دلیل این که علاوه بر وجود تنوع در اجناس می‌توانید تمامی وسایلی که فکرش را هم نمی‌کنید پیدا نمایید البته در این بین توجه داشته باشید که بازار نسبت به سایر مغازه‌های شهر تهران از قیمت بهتر و مناسبتری برخوردار است. در این بخش سعی گردیده است بهترین مراکز خرید در بازار تهران ذکر گردد:
۱. پاساژ رضا
یکی از بهترین مکان‌های خرید در بازار پاساژ رضا می‌باشد، در این پاساژ انواع و اقسام پوشاک در چندین طبقه وجود دارد البته قیمت این پاساژ نسبت به بازار بیشتر بوده ولی از مغازه‌های سطح شهر کمتر است. محیط این پاساژ کاملا تمیز بوده و حتی می‌توانید در این مکان جنس‌های خوب و مارک‌دار پیدا نمایید.

۲. پاساژ کویتی‌ها
در بازار علاوه بر پاساژ رضا، پاساژ کویتی‌ها هم از شهرت خاصی برخوردار گردیده است. این پاساژ پر از لباس بوده ولی بیشتر برای مادر‌ها و خانم‌هایی که سنشان بالا‌تر است مناسب می‌باشد. البته در این بین اگر با دقت تک تک مغازه‌ها را جستجو نمایید گاهی لباس برای جوانان و نوجوانان هم پیدا می‌شود. متاسفانه در این پاساژ اتاق پرو وجود نداشته و باید با حدس و گمان خریداری نمایید.

۳. کیف
بهترین مکان برای خرید کیف در داخل بازار مشیر خلوت می‌باشد. در این مکان می‌توانید هر نوع کیفی که باب میلتان است را خریداری نمایید. البته در درون بازار فروشنده‌ها بیشتر تمایل به عمده فروشی داشته ولی اگر اصرار نمایید می‌توانید یک دونه کیف خریداری نمایید. البته در این بخش می‌توان لوازم خیاطی و تزئینی مانند روبان و… یافت نمود.

۴. لوازم آرایش
کوچه مروی انتخاب خوبی برای لوازم آرایشی و بهداشتیست ولی در درون خود بازار هم بازارچه ونوس وجود دارد ولی در این بازارچه باید با اطلاعات کامل بروید که سرتان کلاه نرود. در کوچه مروی هم لوازم آرایش زیاد است ولی نسبت به بازارچه ونوس قیمت بالاتری دارد.

۵. شال و روسری
برای تهیه شال و روسری باید به راسته جعفری بروید، به قول معروف این راسته معدن شال و روسری در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف است. البته الان که هوا سرد شده است بهترین زمان خرید از این راسته بوده به دلیل این که علاوه بر شال و روسری، شال گردن، کلاه و دستکش یافت می‌شود.

۶. شلوار
برای خرید شلوار بهترین گزینه پاساژ ملی است. قیمت‌ها در این پاساژ بسیار بسیار ارزان بوده و شما می‌توانید با کمی صبر و حوصله بهترین جنس و با قیمت مناسب خریداری نمایید. توجه داشته باشید در این پاساژ به هیچ عنوان اتاق پرو وجود ندارد.

۷. خشکبار
بهترین مکان برای خشکبار، راسته چهارسوق بازار بزرگ می‌باشد. در این مکان هر چیز خوردنی که بخواهید می‌توانید پیدا نمایید.

۸. طلا
بهترین مکان برای خرید طلا بازار زرگرها هست. قیمت طلا در بازار با سایر طلا فروشی‌ها در سطح شهر یکی می‌باشد تفاوت قیمت بر سر میزان اجرت ساخت است. یکی دیگر از محل‌هایی که می‌توانید طلا خریداری نمایید زیر گذر خلیج فارس است.

۹. لوازم جانبی و جهیزیه
بهترین مکان برای خرید این دسته از لوازم راسته حاجب الدوله است . مزیت این راسته آن است که شما می‌توانید هر تعداد جنسی که مد نظرتان هست را خریداری نمایید.