از مهم‌ترین وعده غذایی ایرانیان که ساعت‌ها هم مشغول خوردن باشیم باز هم لذت بخش است صبحانه می‌باشد. حتی برخی از افراد حاضر هستند وعده شام را سبک میل کنند ولی صبحانه را مفصل بخورند. در روزهای عادی زمانی که به سرکار می‌روید فرصت کافی برای صبحانه‌ای کامل ندارید ولی در روزهای تعطیل و آخر هفته‌ها بهترین فرصت در کافه و رستوران‌های نزدیکتان بهترین صبحانه را میل نمایید. البته تمامی مواد غذایی صبحانه رستوران‌ها را می‌توان در منزل تهیه نمود ولی خوردن صبحانه‌ای بدون استرس و دغدغه مزه دیگری دار‌د.
اگر دوس دارید با بهترین کافه و رستوران‌های تهران آشنا شوید در ادامه مطلب با ما همراه باشید.
1. کافه سینما باغ فردوس
از مکان‌های دیدنی تهران که می‌توانید از سرو صبحانه در فضایی زیبا و تاریخی لذت ببرید باغ فردوس تهران واقع در خیابان ولیعصر است. به دلیل استقبال زیاد از این کافه در روزهای تعطیل سرو صبحانه نیازمند رزرو بوده. همچنین در این رستوران می‌توانید در فضای پارک نشسته و صبحانه میل نماید.
ساعت سرو صبحانه از 7.30 الی 12

2. کافه کاراکال
اگر به دنبال کافه‌ای دنج به همراه موزیک زنده هستید کافه کاراکال بهترین انتخاب برای صبح جمعه می‌باشد. اکثر اوقات زمانی که وارد این کافه می‌شوید بوی گل‌های زیبا هوش را از سرتان می‌برد.
ساعت سرو صبحانه از 8.30 الی 12

3. رستوران نایب (ساعی)
اگر دنبال صبحانه‌ای مفصل در رستورانی شیک هستید رستوران نایب ساعی بهترین انتخاب به همراه منو اختصاصی و سلف سرویسش می‌باشد. البته اگر تمایل دارید که بعد از صبحانه گردشی کوتاه در طبیعت داشته باشید پارک ساعی در نزدیکی رستوران همه روزه میزبان گردشگران زیادی است.
ساعت سرو صبحانه از 8 الی 11
4. کافه گودو
این کافه بیشتر برای دانشجویان هنری مناسب است که دوس دارند در فضایی دنج و کوچک صبحانه ای لذیذ میل کنند. از مزایای این کافه آزاد بودن کشیدن سیگار و رفتار خوب پرسنل کافه است.
ساعت سرو صبحانه از 8.30 الی 12

5.کافه پارادیزو
از دیگر کافه‌های خاص تهران با دیزاین زیبا و موسیقی فوق‌العاده‌اش کافه پارادیزو تهران است. در این رستوران هم مانند کافه پارادیزو کشیدن سیگار آزاد می‌باشد.
ساعت سرو صبحانه از 7.30 الی 12

6. رستوران عروس لبنان

یه رستوران خوب توی تهران که نان سنگک و تافتون تازه براتون میپزن و دارای بوفه‌ای کامل و مفصل است، رستوران عروس لبنان می‌باشد. در این رستوران روی هر میز آبجوش قرار دارد و در بوفه صبحانه می‌توانید انواع زیتون، ماست، انواع مربا و… را امتحان نمایید.
ساعت سرو صبحانه از 7 الی 10.30

7. کافه گراف
اگر اهل خوردن صبحانه انگلیسی هستید کافه گراف با محیط دنجش کافه‌ای مناسب است. صبحانه لذیذ این کافه سبب شده که اگر یکبار امتحان نمایید حتما دلتان می‌خواهد دوباره به این کافه بروید.
ساعت سرو صبحانه از 8 الی 12

8. کافه سبوس
اگر دنبال جایی اروپایی و شیک هستید و تمایل دارید در هر ساعتی بدون رزرو قبلی صبحانه‌ای خوشمزه میل نمایید سری به کافه سبوس در زعفرانیه تهران بزنید.
ساعت سرو صبحانه از 6 الی 12


9. خانه پنیر پرچک
در این کافه به دلیل وجود پنیر‌های مختلف برای فروش صبحانه هم سرو می‌گردد. هر نوع پنیری که دنبالش می‌گردید در این کافه یافت می‌شود.
ساعت سرو صبحانه از 11