زمانی که در شهر یزد گردش می‌کنید و از جاذبه‌های تاریخی شهر دیدن می‌نمایید باید به فکر ناهار و شام خوشمزه باشید. در شهر یزد علاوه بر وجود فروشگاه‌های شیرینی فروشی که عرضه کننده برترین شیرینی‌های ایران هستند رستوران‌های مدرن و زیبایی وجود دارد که می‌توانید هر غذای را که می‌خواهید میل نمایید. در این بخش از سری برنامه‌های سفرنامه قصد داریم سری به رستوران‌های شهر یزد بزنید و با محیط و کیفیت غذاهای رستوران آشنا شویم.

1. رستوران تالار یزد
مگر می‌شود به یزد سفر کرد و به رستوران تالار یزد نرفت. این رستوران در بین یزدی‌ها و مسافران این شهر شهرت زیادی داشته و بیشتر به اسم‌های حاجی آشپر یا آقا قهوه چی معروف بوده. از بهترین غذاهایی که پیشنهاد می‌شود در این تالار میل کنید باقالی‌پلو با ماهیچه، قیمه یزدی، کباب کوبیده، ته‌چین، خورشت فسنجان است.
قیمت غذا در این رستوران معقول و مناسب است ولی به دلیل شلوغی و حجم بالای سفارشات حتما به موقع و قبل از ساعت 12 به رستوران بروید. در این رستوران می‌توان یکی از رسوم قدیمی یزدی‌ها که چرخاندن سینی ته‌دیگ بر سر میزها به جای می‌آید.


2. رستوران سیمرغ یزد
اگر دنبال یک رستوران شیک و مجلل هستید بهترین پیشنهاد رستوران سیمرغ با غذاهای ایرانی، فرنگی و فست فود که می‌توانید هر غذایی مطابق میلتان است را میل نمایید.


3. باغ مشیرالممالک
همیشه در تصوراتتان بوده که در باغی پر از درختان سر به فلک کشیده، باغی پر از گل‌های رنگارنگ با عطر خوش و دلنشین و جوی آب روانی که سبب خنکی محیط می‌شود نشسته باشید و غذای با کیفیت خوب و مناسب میل نمایید. برای برآورده شدن رویاهایتان باید سری به یزد بزنید و به باغ مشیرالممالک بروید. در این باغ 4 رستوران مختلف وجود دارد که انواع غذاهای ایرانی، فرنگی، دریایی و… را سرو می‌نمایند. از بهترین غذاهای زبانزد این رستوران شنیسل مرغ، کباب و… است که باید امتحان نمایید. اگر از دوستداران نقاشی هستید سری به رستوران نقاشی باغ بزنید و غذایتان را در این رستوران سرو کنید.
برای گذراندن ساعات طولانی‌تری در باغ به کافی شاپ که در پشت بام رستوران قرار دارد بروید و چند ساعتی را در آرامش و سکوت بگذرانید.

4. هتل رستوران ملک‌التجار یزد
اگر دوس دارید در خانه‌های قدیمی یزد اقامت کنید چند روزی را با حال و هوای سنتی بگذرانید رستوران ملک التجار در بافت تاریخی یزد پیشنهاد خوبی می‌باشد. این خانه متعلق به یکی از تجار یزد در زمان ناصرالدین شاه بوده که با بازسازی و مرمت‌های انجام شده در اختیار گردشگران قرار گرفته.
رستوران ملک التجار به فضا و دکوراسیون قدیمی و زیبایش غذاهای با کیفیتی در اختیار میهمانانش قرار می‌دهد.

 


5. رستوران گردان خان هفت‌رنگ
اگر تمایل دارید در هنگام میل کردن غذا تمامی شهر زیر پایتان باشد حتما به رستوران خوان هفت رنگ بروید تا هم غذای لذیذ میل کنید و هم به تماشای شهر بنشینید.


6. رستوران سزار
اگر دنبال غذاهای ایتالیایی و فست فودی هستید سری به رستوران سزار بزنید. محیط این رستوران شیک و مدرن بوده و حال و هوای رمانتیک و آرامی دارد. از بهترین غذاهای این فست فود پیتزا، پاستا آلفردو و نان سیر است که پیشنهاد می‌شود حتما امتحان نمایید.