صبحانه خوردن در تبریز چیزی نیست که به همین راحتی بتوان ازش گذشت. در جای جای تبریز رستوران و کافه‌های مختلفی وجود دارد که صبحانه‌ای خوشمزه و مقوی برای گردشگران و حتی همشهریان خود سرو می‌نمایند. البته در تبریز لبنیات فروشی‌های مختلفی وجود دارد که کره، مربا، شیر داغ، عسل و پنیر تبریزی یافت می‌شود که می‌توانید در همین لبنیات فروشی‌ها سفارش دهید و همان جا میل نمایید.

1. امیر چاکلت
اگر دنبال یه صبحانه خوب و کامل با یه قهوه خوش عطر و طعم هستید به امیر چاکلت تبریز سر بزنید. صبحانه این کافی شاپ بسیار خوشمزه و بی‌نظیر است. خوش عطر بودن قهوه‌هایش به دلیل استفاده از قهوه ایلی بوده و بیشترین چیزی که توجه شما دا در بدو ورود جلب می‌نماید طراحی دکور و صندلی‌های راحتش می‌باشد.


2. رستوران شاه‌گلی
یکی از رستوران‌های معروف و شناخته شده تبریز که حتی مسافری که به تبریز سفر می‌کنید با این رستوان آشناست، رستوران شاه‌گلی است. این رستوران علاوه بر داشتن غذاهای خوشمزه صبحانه بسیار خوبی دارد و صبحانه بصورت سلف سرویس سرو می‌گردد.

3. رستوران سنتی هزار دستان
اگر دوس دارید صبحانه روز جمعه را در محلی سنتی و تاریخی میل نمایید بهترین گزینه رفتن به رستوران هزار دستان تبریز است. این رستوران فضایی نوستالژیک داشته و حال و هوای 40 الی 50 سال پیش تداعی می‌شود. در منو این رستوران می‌توانید هر چیزی را دوس دارید با قیمت مناسب میل نمایید.


4. صبحانه باداس
اگر دوس دارید یک صبحانه خوشمزه در رستورانی اسپانیایی میل نمایید رستوران اسپانیایی باداس گزینه خوبی برای صبحانه روز جمعه است. در این رستوران می‌توانید در روزهای عادی با قیمت پایین‌تری صبحانه میل کنید و در روزهای تعطیل مقداری هزینه بالاتر می‌رود.


5. رستوران سرای سعید
اگر دنبال املت و نیمرویی خوشمزه هستید سرای سعید تبریز رو فراموش نکنید. منو غذایی این رستوران دارای قیمت مناسب و تنوع بالایی دارد.


6. کافی‌شاپ آسا
صبحانه این کافی‌شاپ بصورت سلف سرویس بوده و همه غذاها با بهترین مواد اولیه تهیه می‌گردد. اگر دوس دارید صبحانه را در کافه میل کنید یکی از گزینه‌ها کافی‌شاپ آسا می‌باشد. یکی از مزیت‌های این کافه تخفیف در روز دوشنبه برای بانوان است.