حتما شنیده‌اید تبریزی‌ها دست پختشان خوب و عالیست. در رستوران‌ها و فست‌فودی‌های تبریز هم می‌توان غذاهای خوب و خوشمزه‌ای را که تا بحال نظیرش را ندیده‌اید میل نمایید. البته به دلیل خوشمزگی غذاها تعداد رستوران‌ها با غذاهای متنوع کم نبوده بر همین اساس پونز بهترین رستوران‌های تبریز را برای ایام عید برای شما معرفی می‌نماید.

1. رستوران سنتی شهریار
یکی از جاذبه‌های تاریخی شهر تبریز که هم اکنون تبدیل به رستوران سنتی گردیده و در تمامی ایام سال و در هر زمانی میزبان گردشگران زیادیست حمام نوبر می‌باشد که در حال حاضر برای حفظ این اثر تاریخی به رستوران سنتی شهریار تبدیل شده. کارکنان این رستوران به صورت لباس آذری پذیرایی می‌نمایند. اگر برای خرید به خیابان تربیت رفتید در زمان ناهار بهترین گزینه رستوران سنتی شهریار است.


2. رستوران‌های جلالی سردرود
در نزدیکی تبریز شهریست بنام سردرود که میزبان اولین شعبه رستوران جلالی و علاقه مندان به رستوران است. به دلیل استقبال بیش از انتظار مردم تبریز چند شعبه دیگر در شهر تبریز افتتاح گردید.


3. رستوران ایمانی
از دیگر رستوران‌های سردرود با قیمت مناسب نسبت به رستوران جلالی، رستوران ایمانی بوده که دارای محیطی زیبا و غذاهای متنوع و لذیذ ایرانی می‌باشد.


4. رستوران و باغچه سنتی برکه
در نزدیکی سردرود چندین رستوران و سفره‌خانه سنتی وجود دارد که بهترین رستوران آن منطقه باغچه سنتی برکه است. بهترین غذاهای این رستوران کباب و آبگوشت را امتحان نمایید.


5. رستوران حاج علی
رستوران حاج علی از قدیمی‌ترین رستوران‌های واقع در بازار تبریز (بازار کلاه دوزان) که بیش از 100 سال در بازار مشغول به کار است. یکی از بهترین پیشنهادات پونز برای سفر به تبریز گردشگی در بازار و بعد از آن رفتن به رستوران حاج‌ علی می‌باشد. چند نوع غذایی که در این رستوران عرضه می‌گردد شامل کباب کوبیده، جوجه کباب و کباب برگ است که بهترین زمان برای چشیدن طعم کباب ناب ایرانیست.


6. رستوران حاج مجید
اگر دوس دارید یکی از خوشمزه‌ترین چلو مرغ های عمرتان را بخورید بهترین انتخاب رستوران حاج‌مجید واقع در خیابان تربیت تبریز و از رستوران‌های قدیمی محسوب می‌شود. در این رستوران فقط چلو مرغ سرو می‌گردد.


7. رستوران گازماخ
گازماخ در زبان ترکی به معنی ته‌دیگ بوده و نام یکی از رستوران تبریز است. در منو این رستوران  چند نوع فست‌فود هم پیدا می‌شود ولی رسم است که غذا را به همراه ته دیگ سرو نمایند.


8. رستوران اجاق باشی
در این رستوان خودتان هم در پخت غذا شریک هستید هر گوشتی را دوس دارید انتخاب کرده سپس بر روی میز اجاقی کوچک وجود دارد که بر روی آن کباب‌ها را می پزید.


9. رستوران ایل‌گلی
عمارت تاریخی و مشهور شهر تبریز که ایل گلی نام دارد چند سالیست به رستوران تبدیل شده و انواع غذاهای سنتی تبریز را سرو می‌نماید.


10. رستوران ایپیکیولو
از رستوران‌های تبریز که انواع غذاهای ایرانی و بین المللی را عرضه می‌نماید، رستوران ایپیکیولو است.


11. رستوران بالیق
در زبان ترکی بالیق به معنی ماهی است. اگر از دوستداران غذاهای دریایی هستید بهترین گزینه رفتن به رستوران بالیق می‌باشد.


12. رستوران بارمان
از رستوران‌های بین المللی که انواع غذاهای ایرانی را سرو می‌کند رستوران بارمان تبریز است.


13. رستوران سنتی قائم مقام فراهانی
از رستوران‌های تاریخی با فضایی سنتی و زیبا که در یخچالی تاریخی قرار دارد رستوران قائم مقام فراهانی می‌باشد.


14. رستوران نفیس
اگر دوس دارید غذاهای ترکی در تبریز امتحان کنید حتما سری به این رستوران بزنید.


15. فودکورت لاله پارک
در مجتمع تجاری لاله پارک چندیدن رستوران و فست فود وجود دارد که انواع و اقسام غذاها ایرانی و فرهنگی را عرضه می‌شود.


16. کافه رستوران وحید
از معروف‌ترین رستوان و کافه های تبریز ، رستوران وحید بوده که انواع غذاهای ایرانی، ترک و فست فود را سرو می‌نماید.

17. رستوران مهدی هیلا
یکی از رستوران‌های تبریز که فست‌فود هر عرضه می‌کند رستوران مهدی هیلاست که حتما پینشهاد می‌شود که به این رستوران بروید.